Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
Makalu Expedition
Informacje
Do pobrania
Newsletter
Aktualności


Wyprawa popiera inicjatywę
1% podatku dla akcji
Smigło dla Tatr
Smiglo dla Tatr

16-05-2006 22:03

Powiało trochę grozą

relacja 15-16.05.2006

Dwa dni upłynęły w oczekiwaniu co zrobią zespoły włoskie na Makalu-La 7400 m. Z informacji od schodzących pojedynczych Sherpów i wspinaczy wynikało, że udało sie postawić Włochom obóz 3 (dwie godziny od przełęczy na wysokości prawdopodobnie 7600 m) i że wyżej jest bardzo wiele, wiele śniegu, którego pokonywanie odbywa się w tempie 100 m na godzinę, co ostatecznie zdecydowalo o odwrocie całej grupy. Właśnie odległość między przełęczą Makalu-La, a wierzchołkiem Makalu jest największą trudnością tej drogi.

Teraz tj. 16 maja pod wieczór nie ma jeszcze w bazie jednej osoby, która schodzącej ostatniej parze "zagubiła się "gdzieś z tyłu. Nie ma kontaktu z tą osobą, bo ma rozładowany radiotelefon, a lokalizowana jest na sporym obszarze , pomiędzy kuluarem, a pobliżem bazy więc powiało trochę grozą.Po 17-ej poszli mu naprzeciw 3 Sherpowie, na szczęście był niedaleko, Anka za to miała okazję zrobić pierwsze zastrzyki.

My swoje wyjście jutrzejsze uzależniamy od wyjścia grupy Angela (chodzi o torowanie) i od pogody, która wczoraj i dziś nie była najlepsza.

Archiwum     Najnowsze


KomentarzeDodaj komentarz

Imię/nick:
e-mail:
Treść komentarza:
 


 
Warszawa ENTRE.PL
GetinBank RedBull NewsOutdoor Vattenfall
Jadexim sto WinWin Bergson

Wsparcie sprzętowe:
Ciba Vision Nikon Hannah HiMountain

Patronat medialny:
Onet.pl

Organizator wyprawy:
PZA

Copyright © 2006 ENTRE.PL