Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
Makalu Expedition
Informacje
Do pobrania
Newsletter
Aktualności


Wyprawa popiera inicjatywę
1% podatku dla akcji
Smigło dla Tatr
Smiglo dla Tatr

13-04-2006 15:32

Nareszcie wiosna !

Dzień czternasty

Dziś rano zaeksperymentowaliśmy z kuchnią nepalską i poprosiliśmy o przygotowanie ciapatów i tostów z serem jaczym - oczywiście. Pomimo że takie zestawienie było dla nich dziwne, przygotowali bardzo dobre śniadanie, po którym rączo pognaliśmy do Namche Bazar. Po drodze musieliśmy pokonać duże przewyższenia, które pokonaliśmy bez trudu co świadczy, że aklimatyzacja przyniosła zamierzony skutek.

W ciągu tygodnia naszej nieobecności na niższych wysokościach rododendrony i inne krzewy rozkwitły tworząc kolorowe plamy na południowych zboczach. Tym razem mieliśmy dużo szczęścia i z trawersu prowadzącego do Namche Bazar roztaczały się piękne widoki. Po drodze Jurek nieopatrznie poruszył stojący przy drodze ładunek tragarza składajacy się z czterech płyt drewnianych. Okazało się, że są tak ciężkie, że z trudem we trójkę odstawiliśmy je na miejsce.

W naszym lodgu spotkała nas niemiła niespodzianka - zabrakło miejsca w pokojach i Anka trafiła do znajdującego sie na najwyższym piętrze, prywatnego pokoju modłów. Mamy nadzieję żę będzie spała bez koszmarów...Zobacz również:
Galeria dnia czternastego

Archiwum     Najnowsze


KomentarzeDodaj komentarz

Imię/nick:
e-mail:
Treść komentarza:
 


 
Warszawa ENTRE.PL
GetinBank RedBull NewsOutdoor Vattenfall
Jadexim sto WinWin Bergson

Wsparcie sprzętowe:
Ciba Vision Nikon Hannah HiMountain

Patronat medialny:
Onet.pl

Organizator wyprawy:
PZA

Copyright © 2006 ENTRE.PL