Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
Makalu Expedition
Informacje
Do pobrania
Newsletter
Aktualności


Wyprawa popiera inicjatywę
1% podatku dla akcji
Smigło dla Tatr
Smiglo dla Tatr

01-04-2006 18:04

Przygotowania i pozwolenie wejścia na szczyt...

Anka, Magda i Jurek czynią przygotowania w Katmandu i dopełniają ostatnich formalności przed wyprawą.


Dzień drugi w Katmandu.

Dzisiejszy dzień został podzielony na dwie części.

Do południa spotkanie w agencji CHO-OYU TREKKING z Nima Nuru, organizatorem wyprawy na miejscu, uzgadnianie szczegółow: jak długo , gdzie dokładnie treking aklimatyzacyjny, kiedy powrót,organizacja helikoptera z Lukli do dolnej bazy pod Makalu (4600 m n.p.m ), namioty, jedzenie, kucharz i oczywiscie ... pieniądze. Przedstawiono nam też sherpę TSIRING NAWANG, który z nami wyrusza juz w poniedziałek na trek a potem będzie towarzyszył Ance i Jurkowi podczas wpinaczki na Makalu. Rozmowy skończyły się szybko i bez większych problemów zostały uzgodnione szczegóły wyprawy. Oczywiscie sporo spraw wypłynie w trakcie ale będą rozwiązywanie na bieżąco.

Potem wyprawa do sklepów: lista spraw do załatwienia: od zakupu majonezu, musztardy, zupek, po propan butan i szable śnieżne. Lista długa, ale i czas tutaj biegnie inaczej, wolnie , bez stresu. Z przyzwyczajenia parę razy zaczynałam poganiać i Anka wreście spytała dlaczego mam taką obsesję czasu. Mamy go w nadmiarze... i rzeczywiście. Na wszystko znajduje się czas chociaż doba ma tyla samo godzin co w Polsce...(bardzo twórcze !).

Wieczór: spotkanie z Davidem, kordynatorem włoskich dwóch grup, które także będą działać pod Makalu. Anka dopłaciła mu za pozwolenie na wejście na szczyt. Pierwsza rata została wysłana jeszcze z Polski. Dla informacji należy wiedzieć, że aby zmniejszyć koszt pozwolenia na wejście na Makalu, formalnie Anka z Jurkiem jest podłączona do grupy włoskiej działającej w tym samym czasie. W rzeczywistości natomiast tworzą dwusosobowy zespół działający samodzielne...

Archiwum     Najnowsze


KomentarzeDodaj komentarz

Imię/nick:
e-mail:
Treść komentarza:
 


 
Warszawa ENTRE.PL
GetinBank RedBull NewsOutdoor Vattenfall
Jadexim sto WinWin Bergson

Wsparcie sprzętowe:
Ciba Vision Nikon Hannah HiMountain

Patronat medialny:
Onet.pl

Organizator wyprawy:
PZA

Copyright © 2006 ENTRE.PL